Menu
Bertolucci Shop

Vinohrady, Praha 2 - EXCLUSIVE

Zahraniční Investor zakoupil tento byt o výměře 140m2 za účelem občasného pobytu na území České Republiky. Jednalo se o hloubkovou rekonstrukci, při které bylo v podstatě potřeba vytvořit uplně nový byt s výměnou všech stávajících prvků. Vzhledem k náročnosti klienta se zvolila varianta EXCLUSIVE, která obsahuje nejlepší italské materiály a zařizovací prvky které jsou v současné době na trhu.

Když se oživení interiéru změní

v kompletní rekonstrukci

Našimi častými zákazníky jsou také solventní zahraniční investoři, kteří si vybírají atraktivní byty pro rekonstrukci a následný pronájem. A přesně to byl případ bytu na Vinohradech v ulici Americká o velikosti 140 m2, který měl poslední kompletní rekonstrukci z roku 1995.

Podlaha je kvalitní základ bydlení   

Požadavek zákazníka zněl jasně: oživení stávajícího interiéru, tedy výmalba a renovace parket. Po první návštěvě bylo zjištěno, že podlaha nejen vrže, ale také se houpe. Degradace celé konstrukce podlahy byla závažná, takže po doporučení se investor rozhodl pro zpevnění trámů za použití navržených ocelových prvků. Pro podlahu byl statistikem vypracován projekt, ve kterém bylo definováno, jakým způsobem se má podlaha zpevnit. Vzhledem k náročnosti rekonstrukce oproti původním plánům se investor rozhodl ke kompletní rekonstrukci bytu zahrnující vybourání všech SDK příček, předstěn a podhledů a vytvoření nové dispozice bytu dle projektu a architektonického návrhu, který byl vypracován na základě požadavků investora.

Člověk míní, život mění

Koupě bytu není vždy bezproblémová a tak můžete, zvláště v případě starších budov, zjistit závady až po koupi, během rekonstrukce. V tomto případě bylo po otevření podlahy zjištěno, že stav podlahové konstrukce je v mnohem horším stavu, než se předpokládalo. Degradace konstrukce byla natolik velká, že místy hrozilo její zbortění. Na základě těchto skutečností byl zpracován nový statický posudek. V něm byla navržena výstavba úplně nové železobetonové konstrukce nezávislé na té stávající. Konstrukce nové podlahy se skládá z železných profilů IPE160 a železné síťoviny zalité betonem.

Když rekonstrukce, tak kompletní
V průběhu rekonstrukce bylo zjištěno, že i další instalace byly v havarijním stavu. Elektroinstalace byla provedena ze zastaralého materiálu, který nepodléhal žádné z dnešních norem. Ve spolupráci s klientem byly navrženy přesně podle požadavků jednotlivé zásuvky a vypínače v požadovaném množství a v rámci nové elektroinstalace byla provedena příprava pro domácí kino Bose. Dalším krokem byla výměna všech odpadních tras a nové rozvody vody pro vytápění bytu.

Dobře provedená rekonstrukce nabídne příjemné bydlení

Výsledkem celé rekonstrukce je moderní byt splňující nejpřísnější normy na provedení a bezpečnost, výrazně světlejší prostor díky chytře řešeným světelným bodům a praktická kuchyně, která potěší každou ženu i nadšené muže, kuchaře. Všechny interiérové prvky jsou z kategorie Exclusive, tedy nejkvalitnější a nejluxusnější materiály v rámci BertolucciDesign určené pro snové bydlení bez kompromisů.

Description: Původní oživení interiéru skončilo kompletní rekonstrukcí v rámci programu Exclusive a výsledkem je moderní byt splňující veškeré potřeby jeho obyvatel.


Další

Chcete vědět více?

Kontaktujte nás a my se vám ozveme!

Zadejte tel. číslo.